Siyez Tarhanası (Ege Bölgesi) 500 gr

Siyez Tarhanası (Ege Bölgesi) 500 gr

0 yorum 11 satıldı. Sadece 1000 kaldı
83,00 ₺
Marka:
Ürün Kodu: 8682655055165
Stok Durumu: 1000
Görüntülendi 3608

Ürün Açıklaması

Siyez Tarhanası (Ege Bölgesi) 500 gr

Siyez Ege Tarhanası, Kastamonu yöresinde yetiştirilen Ata tohumu siyez buğdayının taşdeğirmende öğütülmesi elde edilen ve doğallığını kaybetmeyen ışıl ve kimyasal işleme tabi tutulmayan ve hiçbir katkı maddesi bulunmayan Siyez Unundan butik üretim olarak geleneksel yöntemle yapılmıştır.  Kastamonu Depo siyez buğdayı üretim ve işleme işlemini ve siyez unu haline getirilmesini kendi bünyesinde bulunan taşdeğirmende günlük olarak yapmaktadır.  Siyez Buğdayının un ve unlu mamüllerini en sağlıklı şekilde üretmeye özen göstermekte ve iç pazara değişik satış platformlarında sunmaktadır. 

Siyez Unu Nedir Faydaları Nelerdir?

Siyez unu, bugün kullanılan unun atası olarak bilinir. Kaplıca buğdayı olarak bilinen ve Kastamonu’da yetiştirilen siyez  buğdayının geçmişi ise yaklaşık 12 bin yıl öncesine kadar dayanır. Dünyanın ilk buğdayı olan siyez buğdayının genetiği değiştirilmemiştir. Lifli yapısı ve besleyici özelliklerinden dolayı beyaz un yerine kullanımı tavsiye edilen siyez unu beyaz una göre çok az miktarda gluten içerir.

B vitaminleri bakımından oldukça zengin olan siyez unu A ve E vitaminleri de içerir. Faydalı birçok mineral içeren siyez unu lif içermesi ile sindirim sistemine de oldukça faydalıdır. Selenyum fosfor, demir, magnezyum, folik asit ve çinko mineralleri içeren siyez unu beslenme uzmanları tarafından da faydalı karbonhidratlar olarak nitelendirilir ve beyaz ekmek yerine tüketilebilir.

Siyez Tarhanası (Ege Bölgesi) 500 gr
İçindekiler: Devrekani Dev A  Siyez Unu,yoğurt,domates,kırmızı biber,kuru soğan,nane, tuz,ekşi maya,
Ege Siyez Tarhanamız şirketimiz tarafından TR-43-K-008697 işletme kayıt nolu üretim tesisinde Ege formasyonuna uygun, tamamen geleneksel yöntemle üretilip paketleme tesisimizde paketlenmiştir.


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi