Organik Elma Sirkesi 500 ml

Organik Elma Sirkesi 500 ml

0 yorum 1 satıldı. Sadece 1000 kaldı
95,00 ₺
Marka:
Ürün Kodu: 868265505
Stok Durumu: 1000
Görüntülendi 1956

Ürün Açıklaması

Organik Elma Sirkesi 500 ml

Ev yapımı Elma Sirkesi;

Tamamen doğal yollarla fermente edilerek üretilmiş ve temiz meyvelerden yapılan sirke ise bedenimize şifa sağlayacaktır.  Sanayi tipi üretimde 2-3 aylık sirkeleşme süreci birkaç güne düşürülmekte hatta hatta saf asetik asit seyreltilerek de sirke üretimi yapılmaktadır. Böyle bir durumda ise doğal bir fermantasyondan söz etmek mümkün değildir.  

-Doğal olarak yapılan sirke bir fermantasyon  ürünüdür. Ev yapımı sirke, doğal olarak yapılan ve fermantasyonun tamamlanan sirkedir.  Fabrikasyon (endüstriyel) sirkeler kadar güçlü bir kokuya ve tada sahip olmayacaktır ve tadını kullanılan meyvenin aromasından almaktadır. 

-Sirke şişesinin alt kısmında tortu birikmesi sirkenin doğal yollarla fermantasyonun yapıldığını anlamının yolundan birisidir. 

-Sirke parlak, berrak ve içerisinde hiçbir tortu yok ve yoğun asetik asit kokusu bırakıyorsa o sirkenin doğallığından söz etmek mümkün değildir. 

-Sirke şişesi çalkaladığınızda hafif köpük oluşup bulanıklaşıyor ise bu da doğal olduğunu gösteren bir emaredir. 

-Doğal fermantasyon ile üretilen sirkenin kapağı açıldıktan sonra hava ile teması sonrasında yüzeyinde tekrar sirke anası oluşabilir. Bu durum fermantasyonun devam ettiğini ve sirkenin doğal yolla üretildiğini gösterir. 

-Doğal fermantasyon ile üretilen sirke durdukça berraklaşır ve güzelleşir. Sirke ne kadar uzun süre bekletilir ise o kadar güzelleşir ve bu da sirkenin son kullanma tarihinin olmadığı anlamına gelir. Yani sirkenin son kullanma tarihi yoktur. 

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi