Kırmızı Pancarlı Siyez Eriştesi 500 gr

Kırmızı Pancarlı Siyez Eriştesi 500 gr

0 yorum 6 satıldı. Sadece 1000 kaldı
44,00 ₺
Marka:
Ürün Kodu: 8682655055899
Stok Durumu: 1000
Görüntülendi 4162

Ürün Açıklaması

Kırmızı Pancarlı Siyez Eriştesi 500 gr

Kırmızı Pancarlı Siyez Eriştesi, Kastamonu yöresinde yetiştirilen Ata tohumu siyez buğdayının taşdeğirmende öğütülmesi elde edilen ve doğallığını kaybetmeyen ışıl ve kimyasal işleme tabi tutulmayan ve hiçbir katkı maddesi bulunmayan Siyez Unundan butik üretim olarak geleneksel yöntemle yapılmıştır.  Devrekani Deva Gıda siyez buğdayı üretim ve işleme işlemini ve siyez unu haline getirilmesini kendi bünyesinde bulunan taşdeğirmende günlük olarak yapmaktadır.  Siyez Buğdayının un ve unlu mamüllerini en sağlıklı şekilde üretmeye özen göstermekte ve iç pazara www.kastamonudepo.com ve değişik satış platformlarında sunmaktadır. 

Siyez Unu Nedir Faydaları Nelerdir?

Siyez unu, bugün kullanılan unun atası olarak bilinir. Kaplıca buğdayı olarak bilinen ve Kastamonu’da yetiştirilen siyez  buğdayının geçmişi ise yaklaşık 12 bin yıl öncesine kadar dayanır. Dünyanın ilk buğdayı olan siyez buğdayının genetiği değiştirilmemiştir. Lifli yapısı ve besleyici özelliklerinden dolayı beyaz un yerine kullanımı tavsiye edilen siyez unu beyaz una göre çok az miktarda gluten içerir.

B vitaminleri bakımından oldukça zengin olan siyez unu A ve E vitaminleri de içerir. Faydalı birçok mineral içeren siyez unu lif içermesi ile sindirim sistemine de oldukça faydalıdır. Selenyum fosfor, demir, magnezyum, folik asit ve çinko mineralleri içeren siyez unu beslenme uzmanları tarafından da faydalı karbonhidratlar olarak nitelendirilir ve beyaz ekmek yerine tüketilebilir.

Kırmızı Pancarlı Siyez Eriştesi 500 gr

Kastamonu siyez buğdayından yapılan katkısız Devrekani Dev A Siyez Unu ve % 5 kadar helal ürün sertifikalı kırmızı pancar tozu kullanılmıştır.

İçindekiler Siyez Unu, Yumurta, İçme Suyu, Kaya Tuzu, Sirke,kırmızı pancar Tozu.

Alerjen uyarısı: Yumurta, süt düşük miktarda gluten içerir.


Siyez genetik yapısının değişmemiş olması , antik tür olması , besin değerlerinin zenginliği vb. 

özelliklerinden dolayı Slow Food Biyo çeşitlilik vakfı tarafından Prosedio seçilmiştir.


 

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi