Elma Sirkesi 500 ml

Elma Sirkesi 500 ml

0 yorum 1 satıldı. Sadece 1000 kaldı
95,00 ₺
Marka:
Ürün Kodu: 868265505
Stok Durumu: 1000
Görüntülendi 1839

Ürün Açıklaması

Elma Sirkesi 500 ml

Ev yapımı Elma Sirkesi;

Tamamen doğal yollarla fermente edilerek üretilmiş ve temiz meyvelerden yapılan sirke ise bedenimize şifa sağlayacaktır.  Sanayi tipi üretimde 2-3 aylık sirkeleşme süreci birkaç güne düşürülmekte hatta hatta saf asetik asit seyreltilerek de sirke üretimi yapılmaktadır. Böyle bir durumda ise doğal bir fermantasyondan söz etmek mümkün değildir.  

-Doğal olarak yapılan sirke bir fermantasyon  ürünüdür. Ev yapımı sirke, doğal olarak yapılan ve fermantasyonun tamamlanan sirkedir.  Fabrikasyon (endüstriyel) sirkeler kadar güçlü bir kokuya ve tada sahip olmayacaktır ve tadını kullanılan meyvenin aromasından almaktadır. 

-Sirke şişesinin alt kısmında tortu birikmesi sirkenin doğal yollarla fermantasyonun yapıldığını anlamının yolundan birisidir. 

-Sirke parlak, berrak ve içerisinde hiçbir tortu yok ve yoğun asetik asit kokusu bırakıyorsa o sirkenin doğallığından söz etmek mümkün değildir. 

-Sirke şişesi çalkaladığınızda hafif köpük oluşup bulanıklaşıyor ise bu da doğal olduğunu gösteren bir emaredir. 

-Doğal fermantasyon ile üretilen sirkenin kapağı açıldıktan sonra hava ile teması sonrasında yüzeyinde tekrar sirke anası oluşabilir. Bu durum fermantasyonun devam ettiğini ve sirkenin doğal yolla üretildiğini gösterir. 

-Doğal fermantasyon ile üretilen sirke durdukça berraklaşır ve güzelleşir. Sirke ne kadar uzun süre bekletilir ise o kadar güzelleşir ve bu da sirkenin son kullanma tarihinin olmadığı anlamına gelir. Yani sirkenin son kullanma tarihi yoktur. 

Elma Sirkesi 

Beslenmeden temizliğe çok yönlü bir ev yardımcısı olan Elma sirkesi çok kullanılan sirkelerin başında geliyor. Elma sirkesini sağlık açısından önemli kılan ise içerisinde bol C vitamini, potasyum, kalsiyum ve sodyum bulundurması. Bu yararlı sirkenin tadı da bir o kadar güzel.   

Elma Sirkesi Faydaları;

Elma sirkesinin faydaları arasında yüksek tansiyonu düşürmesi, kolesterol seviyesini de dengeler. Güçlü bir antioksidan kaynağıdır. Antioksidanların kalp rahatsızlığını azalttığı, kalp krizi ve felç riskini düşürdüğüne dair düşünceler bulunmaktadır. Bu nedenle antioksidan içeriği yüksek besinler tüketmek kalp rahatsızlıklarına yakalanma oranını düşürebilir. 

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi